Biometrinis parašas: pažangus parašas pasirašomas ant planšetinio kompiuterio

Lietuvoje daugelis įmonių jau naudoja skaitmeninius dokumentų valdymo procesus, tačiau vis dar susiduria su iššūkiais, susijusiais su popierinių dokumentų tvarkymu. Nepaisant pažangos, dalis įmonių vis dar įpratusios klientų parašus rinkti tradiciniu būdu.

Pavyzdžiui, atėjus į gydymo įstaigą, paciento informacija yra tvarkoma skaitmeninėse ligos kortelėse, tačiau sutikimai dėl operacijų ar procedūrų apmokėjimo dokumentai vis dar pasirašomi ranka. Dėl šios priežasties biometrinis parašas tampa ypatingai svarbia technologija, leidžiančia visiškai atsisakyti popierinių dokumentų ir užtikrinti, kad visi procesai vyktų skaitmeninėje erdvėje.

Biometrinio parašo panaudojimas

Elpako biometrinis parašas skirtas gyvam klientų aptarnavimui, suteikiant galimybę pasirašyti dokumentus ant planšečių. Ši platforma ne tik užtikrina aukštą teisinę apsaugą, bet ir gerokai pagerina klientų aptarnavimo kokybę. Klientai gali patogiai ir greitai pasirašyti dokumentus bet kurioje vietoje, nesvarbu ar tai būtų viešoji įstaiga su klientų aptarnavimo skyriumi, draudimo brokerio kabinetas ar pasirašomas saulės elektrinių sumontavimo pridavimo aktas. Naudodami Elpako biometrinį parašą, galite visiškai atsisakyti popierinių dokumentų ir pereiti prie skaitmeninių procesų.

Technologijos savybės ir privalumai

Biometrinis parašas – tai skaitmeninis dokumentų pasirašymo būdas, kurio metu naudojama planšetė ir jos rašiklis. Pasirašymo metu surenkami unikalūs asmens rašymo judesių duomenys, kurie apima rašiklio palinkimo kampus, spaudimo jėgą ir pagreičius, kurie yra užšifruojami ir saugomi dokumente. Tokiu būdu užtikrinamas aukštas saugumo lygis ir teisinė apsauga​. Elpako biometrinis parašas atitinka ISO/IEC 19794-7:2021 ir eIDAS reglamento reikalavimus, o tai garantuoja patikimumą ir teisėtumą visoje Europos Sąjungoje.

Svarbu suprasti, kad Lietuvoje dažnai pasitaiko atvejų, kai elektroninio pasirašymo būdas tėra tik parašo paveikslėlio įkėlimas, o ne tikras elektroninis parašas. Toks parašo paveikslėlis negali būti autentifikuotas kaip priklausantis konkrečiam asmeniui ir neturi jokios teisinės galios. Tuo tarpu Elpako biometrinis parašas užtikrina aukštą saugumo lygį, nes pasirašymo metu surenkami grafometriniai asmens duomenys. Kilus abejonėms dėl klastojimo ar ginčui, teismo ekspertizės centras gali atlikti grafometrinę ekspertizę ir įvertinti parašo validumą. Toks pasirašymo būdas yra teisiškai galiojantis ir yra vertinamas kaip ranka pasirašytas parašas.

Daugiau nei parašas

Elpako komanda sukūrė itin kruopščiai apgalvotą platformą, kuri ne tik leidžia rinkti biometrinius parašus, bet ir užtikrina aukščiausios kokybės aptarnavimą jūsų klientams. Šis sprendimas yra sukurtas atsižvelgiant į realius kasdienius iššūkius, su kuriais susiduria įmonės klientų aptarnavimo procesuose, todėl platforma siūlo patogias ir reikalingas funkcijas. Jos padeda optimizuoti darbo procesus, palengvina dokumentų valdymą ir pagerina klientų patirtį kiekviename sąlytyje su įmone.

Papildomos funkcijos:

Dokumentų šablonų kūrimas
Elpako platforma leidžia lengvai ir greitai kurti dokumentų šablonus, kuriuose galite integruoti pildomus laukus, turinčius skirtingas reikšmes ir kuriuos galima individualiai konfigūruoti. Šie laukai į dokumentą įterpiami vilkimo būdu, suteikiant galimybę juos lengvai pritaikyti pagal  poreikius. Tai reiškia, kad kiekvienas dokumento šablonas gali būti pritaikytas konkretiems atvejams, užtikrinant maksimalų patogumą​.

Asistavimo funkcijos
Asistavimo funkcijos apima galimybę dirbti su vienu dokumentu, kuris rodomas dviejuose nepriklausomuose ekranuose. Tai leidžia tiesiogiai pildyti duomenis administratoriui ir klientui, užtikrinant sklandų ir efektyvų bendradarbiavimą. Dokumento pildymo procesą lydi vedlio animacija, kuri padeda klientui suprasti pildymo etapus ir užtikrina sklandų informacijos įvedimą. Šios funkcijos užtikrina, kad klientai visada būtų informuoti apie kiekvieną žingsnį ir galėtų lengvai pildyti dokumentus​.

Veikia visose planšetėse
Elpako biometrinio parašo platforma veikia tiek bet kuriame planšetiniame kompiuteryje su elektroniniu rašikliu, tiek išmaniuosiuose telefonuose ir reikalauja tik interneto ryšio. Platforma palaiko operacines sistemas Android, Windows, iOS ir Linux, todėl ji yra suderinama su įvairiais įrenginiais, nepriklausomai nuo gamintojo ar techninių parametrų. Be to, yra galimybė keisti planšetės užsklandos foną, kad jis atitiktų organizacijos vizualinį stilių, užtikrinant profesionalų ir patrauklų aptarnavimo centrų įvaizdį kiekviename klientų aptarnavimo žingsnyje.

Dokumentų saugykla
Suformuotas dokumentas saugomas Elpako duomenų saugykloje, kuri užtikrina saugų ir patikimą dokumentų saugojimą. Naudodami dirbtinį intelektą (DI), galite lengvai atlikti duomenų paiešką, taip pat integruoti saugojimo sprendimus su tokiais populiariais įrankiais kaip Google Drive, Dropbox, SharePoint ir kitomis sistemomis. Ši funkcija leidžia turėti visus reikalingus dokumentus vienoje vietoje ir greitai pasiekti juos bet kuriuo metu​.

API integracijos
Elpako suteikia plačias integracijos galimybes su kitomis sistemomis per API sąsają, leidžiančią efektyviai perduoti dokumentus ir duomenis. Galite lengvai integruoti Elpako biometrinio parašo sprendimą su jau naudojamomis platformomis ir įrankiais, pavyzdžiui, su įvairiomis CRM sistemomis, dokumentų valdymo ar kitomis specializuotomis platformomis. Integracijos galimybės suteikia jums lankstumo ir efektyvumo, leisdamos optimizuoti darbo procesus ir padidinti veiklos našumą.

Elpako biometrinio parašo platforma siūlo platų papildomų funkcijų spektrą, įskaitant:

 • Skirtingi pasirašymo būdai: galimybė pasirašyti rašikliu, pirštu ar kompiuterio pele, taip pat naudoti įvairius specializuotus pasirašymo įrenginius.
 • Kelių parašų palaikymas: kelių asmenų parašai ant vieno dokumento, įskaitant kvalifikuotus, pažangius ir biometrinius parašus.
 • Vartotojų ir rolių valdymas: galimybė priskirti skirtingas teises ir funkcijas skirtingiems vartotojams.
 • Pasirašymo sesijų stebėjimas ir peržiūra: leidžia sekti pasirašymo procesus realiu laiku.
 • Dokumentų archyvavimas: saugus ir patogus dokumentų archyvavimas.
 • Dokumentų papildymas: galimybė tiesiogiai klientui pridėti nuotraukas ar papildomus dokumentus.
 • Paslaugų pasirinkimas: klientai gali patogiai pasirinkti norimą paslaugą ar dokumentą tiesiogiai iš planšetės.
 • PDF redagavimas: automatinis Adobe PDF pildomų laukų atpažinimas ir redagavimas.
 • Antspaudavimas skaitmeniniu parašu ir laiko žymomis: užtikrina dokumentų autentiškumą ir nekintamumą.
 • Geografinės vietos žymėjimas: padidina pasirašymo saugumą nurodant geografinę vietą.
 • Audito įrašai ir ataskaitos: išsamūs audito įrašai ir ataskaitos, užtikrinantys atitiktį ir skaidrumą.
 • Platformos pritaikymas: dizaino ir šrifto pritaikymas pagal organizacijos stilius, galimybė naudotis platforma įvairiomis kalbomis.
 • Pritaikymas žmonėms su negalia: užtikrina, kad platforma būtų pasiekiama visiems vartotojams.
 • Galimos kitos biometrinės integracijos: apima kitų biometrinių savybių, kaip balsas ar pirštų antspaudai, integracijos.

Elpako biometrinis parašas yra inovatyvus sprendimas, padedantis organizacijoms žengti į toliau skaitmeninėje eroje. Suteikdamas aukštą saugumo užtikrinimą ir efektyvų dokumentų valdymą. Šis sprendimas ne tik padeda sumažinti sąnaudas, bet ir pagerina klientų aptarnavimo kokybę. Integracija su įvairiomis sistemomis ir plačiomis pritaikymo galimybėmis daro Elpako biometrinį parašą idealiu pasirinkimu bet kuriai organizacijai, siekiančiai skaitmenizuoti savo veiklą.

Kviečiame išbandyti demo versiją

Jei norite sužinoti daugiau apie Elpako biometrinio parašo platformą, mūsų ekspertas Rokas ne tik atsakys į visus jūsų klausimus, bet ir supažindins jus su platformomis galimybėmis bei pateiks detalią informaciją apie kainodarą.

Be to, siūlome galimybę nemokamai išbandyti Elpako biometrinio parašo platformą per 7 dienų demo laikotarpį. Tai puiki proga pamatyti, kaip platforma veikia realiomis sąlygomis ir kaip gali tobulinti darbo procesų bei klientų patirtį.

Norėdami susisiekti ir užsiregistruoti demo versijai, kreipkitės į eksporto plėtros vadybiniką
Roką Jašinską, telefonu +370 620 54 160 arba el. paštu [email protected]